Mikroregion Moravia s oficiálním názvem Svazek obcí MORAVIA vznikl v roce 2001. Zakladatelskými obcemi byly: Višňové, Horní Dunajovice, Trstěnice, Tvořihráz, Žerotice, Výrovice, Džbánice. V roce 2010 byla na základě žádosti přijata do svazku i obec Morašice. V současné době počet obyvatel tohoto území přesahuje 3500. Hlavní ideou činnosti svazku je všestranný rozvoj jednotlivých obcí a rozvoj Moravie v oblasti cestovního ruchu a trávení volného času. Zajistit plnění těchto cílů však vyžaduje vybudování dostatečné infrastruktury, přijatelný počet ubytování a rekreačních zařízení, vybudování stezek pro pěší a cykloturistiku a nabídku dalších služeb pro návštěvníky regionu.

Významnou událostí vyplývající z loňského přijetí Morašic bylo v těchto dnech otevření rozšířené cyklostezky Mikroregionem Moravia, která ve své nové trase prochází i obcí Morašice. Akce byla administrativně připravovaná v průběhu celého léta. Ke skutečnému vyznačení nové trasy došlo těsně před již zmiňovaným slavnostním otevřením rozšířené cyklotrasy. Současně s tím proběhl i tisk nových cykloturistických map pro tuto stezku. Slavnostní akci, která proběhla v sobotu 8. října ve 14.00 hodin v Morašicích, předcházelo i patřičné pozvání všech těch, co se zajímají o dění v mikroregionu, ale i o cyklistiku jako takovou. Vlastní otevírání však účastí bylo ovlivněno počasím, které odvrátilo svou tvář.Přesto však toto rozšíření tak známé cyklostezky, na němž svou podporou se podílela i Skupina ČEZ je výrazem posílení celého Svazku obcí Moravia.

Comments are closed.

ŽEROTICE